Logo
Avaleht > Uudised > 

Rotterdami maratonile!

Rotterdami linna nimi tuleb hollandi sõnadest dam (tamm) ning Rotte (jõe nimi). Rotte jõe suudmes asuvas madalsoos oli asula juba 900. aasta paiku. 1150 tabas seda kanti uputus, mis sundis elanikke kodude kaitseks tamme ehitama. Rotte jõe tamm (hollandi keeles Rotterdam) ehitati 1260.

Rotterdam kutsub ennast Sportstad ehk Spordilinn. Siin organiseeritakse iga-aastaselt mitmeid maailmakuulsaid spordiüritusi, muu hulgas World Port Tournament (käsipalliturniir) Rotterdam World Tennis Tournament. Rotterdam on koduks kolmele jalgpalliklubile, siit anti aastal 2010 Tour de France’I start, au sees on nii sõudmine, hoki, ujumine kui ka poks. Ja muidugi maraton!

42. NN Marathon Rotterdam toimub aprilli kolmandl nädalavahetusel, 16. aprillil. Kohal on maailma jooksjate tipp, samuti tuhanded kohalikud ning üle maailma kokku tulnud jooksjad, et kogeda jooksu ja finišeerida tuntud Coolsingelil. On maratoni weekend, mis kombineerib spordi tippürituse piduliku õhkkonnaga. Ükski teine Hollandi maraton ei suuda võistelda Rotterdami atmosfääriga – siin on raja ääres jooksjaid ergutamas ja toetamas rohkem kui 900 tuhat pealtvaatajat.

Rotterdami rada on tuntud kui üks kiiremaid maratoniradu maailmas. Siin on ajavahemikul 1985 kuni 1998 joostud mitte vähem kui kolm maailmarekordit, aastal 1998 ka naiste maailmarekord. Maailma topp kiireimad maratonirajad on Berliin, Dubai, Rotterdam ja London. 

Maratoni start antakse 16ndal aprillil kell 10.00. Starti läheb rohkem kui 12 tuhat jooksjat. Korraldaja jagab jooksjad stardikoridoridesse jooksja varasemate tulemuste alusel.

Maratoni registreerimistasus sisaldub muu hulgas:

• Rinnanumber, millele on trükitud jooksja eesnimi
• Kiibi rent ja ajavõtt
• Toitlustus rajal
• Medal
• T-särk

Teeninduspunktides rajal pakutakse vett, spordijooki ja süsivesikuterikkaid snäkke. Samuti on võimalus end veega värskendada. 

Reis koos Jooksupartneriga

Rotterdami kohale lendame reedel, 14. aprillil, tagasilend esmaspäeval, 17. aprillil.
Majutuskohaks on nelja tärni hotell Postillion Hotel WTC Rotterdam mis asub mõnesaja meetri kaugusel maratoni stardist ja finišist.

Reisi hind on 770 eurot, mis sisaldab majutust ja lennukipiletit Amsterdami, kust mugava rongiga suundume Rotterdami (rongipileti soetab igaüks ise kohapeal). Kaasas on ka Jooksupartneri treener, kes viib kohapeal läbi ühise soojendustreeningu ja on nõu ja jõuga abiks.
Maratonile registreerimise eest hoolitseb igaüks ise ja seda saab teha mugavalt Rotterdami maratoni kodulehel SIIT. Registreeri ennast kiiresti, sest kohti napib!
Reis toimub koostöös Mainor Traveliga

Registreerumiseks kirjutada palun: margus@jooksupartner.ee
Kohtade arv on piiratud!

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner