Logo
Avaleht > Uudised > 

Lähme jooksma Istanbuli maratonile!

Lähme jooksma Istanbuli maratonile!

Viimased aastad oleme ikka püüdnud maratoni gurmaane viia uutele maratonidele. Ka see sügis ei ole sellel aastal erand. Selle sügiseseks külastus maratoniks oleme valinud 11. novembril toimuva Istanbuli maratoni (www.istanbulmarathon.org) .
Et saaks tutvuda natuke ka ümbruskonnaga, siis alustame oma reisi Istanbuli neljapäeval 8. novembril ning tagasi lendame peale maratoni järgmisel päeval. Kohapeal oleme seega neli ööd (neljapäevast esmaspäevani).
Maraton tutvustab ennast kui ainsat Euraasia maratoni, joostakse Aasiast Euroopasse. Starti pääseb 5000 jooksjat. Iga maratoni lõpetaja saab erilise finisheerija medali. Temperatuuri poolelt lubatakse rajale 15-17 kraadist sooja. Joogipunktid rajal on iga 2,5km tagant. Meeste võitja aeg oli eelmisel aastal 2:10.59 ning naistel 2:27.56. Eelmisel aastal pärjati maraton Rahvusvahelise Kergejõustiku Föderatsiooni poolt korraldusliku poole pealt kuldse märgiga.

Nelja öö majutuseks oleme valinud Istanbulis 4 tärnilise hotelli Diana (http://www.ladydianahotel.com/).
Hotelli Diana ümbritsevad Sultanahmeti piirkonna ajaloolised vaatamisväärsused ning siin pakutakse tasuta WiFi-ühendusega valgusküllaseid ja avaraid tube. Peale selle ootavad teid siin Türgi spaa ja katuserestoran vaatega Sinisele mošeele.
Kõikides konditsioneeriga tubades on põrandal vaipkate ja puidust mööbel. Peale selle sisaldavad kõik toad lameekraaniga televiisorit, minibaari ja privaatset vannituba.
Pärast pikka päeva vaatamisväärsuste seltsis pakub hotelli Lady Diana spaa tõeliselt lõõgastavat keskkonda, kus külastajad saavad kogeda hoolduste ja massaažide puhastavat mõju. Siin on olemas ka saun ja Türgi saun.
Hotelli Lady Diana hubane katuserestoran pakub võimalust einestada väliterrassil, kust avaneb erakordne vaade Sinise mošee 6 minaretile. Restoran pakub Türgi ja rahvusvahelise köögi roogasid.
Tänu oma kesksele asukohale jääb hotell Diana kirikust Aya Sofia, Sinisest mošeest, arheoloogiamuuseumist ja väljakust Roman Hipodroom vaid lühikese jalutuskäigu kaugusele.

Lennu partneriks on Air Baltic ning lendamine toimub järgnevalt:
Lend Istanbuli: 8. novembril kell 12.05 Tallinn – Riia – Istanbul
Lend Tallinna: 12. novembril kell 15.05 Istanbul – Riia – Tallinn (koju jõudmise aeg 20.00)
Lendamisel on pagasi piiriks 23kg

Vajalikud dokumendid viisavabalt riiki sisenemisel:
- pass, kehtiv vähemalt 3 kuud peale reisi
- edasi-tagasi piletite olemasolu
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu, vähemalt 30 eurot päevas, inimese kohta
- soovitav on tervise- ja reisikindlustus
- soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel: http://www.vm.ee/et/registreerumine

Kogu reisi maksumus, mis sisaldab lennukipileteid edasi-tagasi, majutust 4 tärni hotellis neli ööd ning registreerumistasu maratonile:
kuni 31 augustini 495 eurot
kuni 30 septembrini 515 eurot
Registreerumiseks kirjuta palun: klubi@jooksupartner.ee

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner