Logo
Avaleht > Uudised > 

Jooksupartneriga teel 2014. aastal

Jooksupartneriga teel 2014. aastal

Vahendid võivad ajas muutuda, aga igapäevaselt tegutsedes oled jätkuvalt teel – kogutud kogemused ja teadmised hakkavad saama tarkuseks ...
Jooksupartner on ka 2014. aastal Sinuga koos jooksurajal, olgu selleks siis laager, võistlus või hoopis treening.
Jooksmine on kõigi spordialade alus, aga see ei tähenda, et jooksmine on ainus valik, et meiega koos teel olla. Jooksupartner talvel suusatab ja suvel jookseb, koos sõidame rattaga, lisaks ujume. Et tegu oleks juhitud protsessiga, siis kaasame meeskonda oma ala asjatundjad.

10.01-12.01 on meil kavas suusalaager Otepääl. Juhendajateks klubi Suusahullud treenerid Jaak Teppan ja Anniki Inno. Eesmärk on laagris pühenduda suusatamise peentesse nüanssidesse ning anda korralik panus Tartu Maratoni ettevalmistusse.

Kui suusahooajale saab, kas Tartu Maratoni või Vasalopettiga joon alla tõmmatud, siis liigume soojemasse kliimasse. Nimelt Hispaaniasse jooksulaagrisse, kuupäevadel 10.03-30.03. Kevadise laagri eesmärk ei ole mitte ainult seal treenimine, vaid ka iseendale aja andmine. Siiski, kellel huvi kevadel maratoni joosta saavutab sealt hea konditsiooni seda teha. Jooksupartner läheb kevadel maratoni jooksma Milanosse, reisi kuupäevad on 04.04 – 07.04. Milano on Põhja-Itaalia suurim linn, kogu riigi jõujaam ja üks stiilsemaid linnu maailmas. Valiku peamiseks kriteeriumiks sai see, et pärast Milano maratonist taastumist on võimalik veel ka kodustel jooksudel kaasa lüüa.

Ka rattahooaeg koputab Jooksupartneri seltskonna uksele ning traditsiooniline kevadine rattalaager saab teoks 18.04-20.04, Otepääl.
Ning kevadisele laagerdamisele tõmbab joone alla Viljandis, peale Suurjooksu Ümber Viljandi järve, 01.05-04.05 toimuv jooksulaager.

Läbi suve aitame valmistuda läbi Nike Running Club koolitus sarja Tallinna Maratoniks. Traditsiooniline suvine jooksulaager toimub 22.08 – 24.08, peamise sunnitlusega valmistuda Tallinna Maratoniks, kuid mitte ainult.

Sügisene maratoniplaan viib meid 24.10-27.10 Frankfurti, kus just 2013. aastal jooksis Jooksupartneri klubi liige Ilja Nikolajev välja Eesti kõige aegade kolmanda tulemuse. Siinkohal veelkordsed õnnitlused Iljale niivõrd suurepärase tulemuse eest!

Lisaks jätkame ühistreeningute läbiviimisega. Tallinnas liigume detsembrist sisetingimustesse, teisipäeviti Audentese halli ja laupäeviti lisandub väli+sise treening Viimsis. Lisaks toome juurde jaanuarist neljapäevased kiirustreeningud koos treeningu lõppu kroonivate jõuharjutustega. Tallinna treeninguid veavad peamiselt Liina Tsernov ja Taivo Püi, kuid neile sekundeerivad ka Margus Pirksaar ja Einar Kaigas.
Tartus TÜ Spordihallis viib läbi  treeninguid teisipäeviti ja neljapäeviti Grete Udras, kes oma tausta poole pealt on hea asjatundja korsettlihaste harjutuste läbiviijana. Kolmapäevased treeningud jäävad Tartus Margus Pirksaare kanda, kus peamiselt nähakse vaeva õige jooksutehnika kinnistamisega. 

Viljandi treeningud toimuvad reedeti Paala hallis Einar Kaigase juhendamisel.

Looduses liigume iga kuu treeningsarjas „Sinuga jooksurajal“. Erinevates Eesti kohtades vaheldusrikkal ja tähistatud rajal koostreenimise võimalust pika otsa tegemisel, mis on vastupidavustreeningu A&O.
Kõigest sellest saab osa võtta igaüks, tasemest sõltumata. Peamiseks osavõtukriteeriumiks on soov ja tahe olla koos sel teel!

Infot küsi: klubi@jooksupartner.ee


Sinuga jooksurajal,
Jooksupartneriga