Logo
Avaleht > Uudised > 

Euroopa suurim autovaba linn Veneetsia kutsub maratoni jooksma

Euroopa suurim autovaba linn Veneetsia kutsub maratoni jooksma

Põnev rada kaunite loodusvaadete ja ajaloolise arhitektuuri vahel, nii võiks iseloomustada Veneetsia 30. juubelimaratoni.

Veneetsia sobib külastamiseks kõigile, kes armastavad ajalugu, kunsti ja kultuuri. Linna kitsad tänavad, kanalitel liuglevad gondlid ning suursugused paleed ja kirikud loovad ainulaadse atmosfääri.

Veneetsia on sadamalinn Itaalia põhjaosas Aadria mere looderannikul, olles maailma omapärasemaid linnu, paiknedes põhiliselt Veneta laguuni saartel. Algselt oli saari 118, nüüdseks on kanalite täitmise ja saarte ühendamise tõttu nende arv vähenenud 18-ni. Veneetsia asutati legendi kohaselt 421. aastal, tema hiilgeaeg ja tähelend algas 12. sajandil. Täna valvab Veneetsia sümbol – tiivuline lõvi – kunagise hiilgava merevabariigi võimu ja rikkusi. Veneetsia elegantsesse vanalinna tulvab pidevalt turiste ning vahel on neid lausa kaks korda enam kui kohalikke. Ent linn on sellegipoolest alati veetlev.

Veneetsia koosneb kahest osast: ajalooline tuumik paikneb saartel, sadama- ja tööstuslinnaosad Mestre ja Porto Marghera asuvad mandril. Saartel täidavad Veneetsias tänavate aset suures osas kanalid. Neid on üle 100, kõige pikem (3,8 km) ja laiem on Suur Kanal. Kanalitel on umbes 400 silda.

Piilume ka meie Veneetsia maskide taha ja pühendame end selle linna saladustesse ja müütidesse. Tule, avasta Veneetsiat koos Jooksupartneriga – kirsiks tordil on 30. Veneetsia juubelimaraton.

Põnev rada kaunite loodusvaadete ja ajaloolise arhitektuuri vahel

Veneetsia 30. juubelimaraton stardib Stra’st – väikesest linnast Veneetsiast u 25 km lääne poole. Rada kulgeb mööda kaunist jõeäärt (Riviera del Brenta), kuhu 18. sajandil rikkad Veneetslased oma uhked suvilad ehitasid. Rajal näeb ajaloolist arhitektuuri, ilusaid maastikuvaateid. Rada läbib ka Marghera ja Mestre linnaosasid, seejärel u 2km ulatuses läbi San Giuliano pargi ja jõuab maratoni lõpuosas saartele üle Liberty Bridge silla (tasane 4km sild). Viimased kilomeetrid enne finišit on unikaalsed ja unustamatud – ületatakse mitmeid kanaleid, nende hulgas Suur Kanal (Grand Canal), millele on spetsiaalselt võistluse tarbeks ehitatud 170m pikkune ujuv pontoonsild. Maratoni finiš on Riva Sette Martiri.

Veneetsia maraton on korraldaja sõnul üldiselt tasane ja kiire, ei esine ka munakivisillutist. Raja lõpuosas, kolmel viimasel kilomeetril tuleb ületada 14 silda üle Veneetsia kanalite. Rada on üleni liiklusele suletud.

Start antakse 25ndal oktoobril kell 9.05. Starti läheb ligikaudu 7000 jooksjat.

Keskmine temperatuur Veneetsia maratonidel jääb vahemikku 7-15C – ideaalne ilm jooksmaks isiklikku rekordit.

Rada on jooksjatele avatud 6 tundi.

Jooksupartneri grupiga pühapäeva varahommikul starti minekuks on broneeritud transfer hotellist Stra’sse. Samuti on transfer olemas finišist koju hotelli naasmiseks.

Tasemel korraldus

Maratoni registreerimistasus sisaldub muu hulgas:
• Rinnanumber
• Kiibi rent
• Osaleja nummerdatud koti transport stardist finišisse
• Toitlustus rajal
• Medal

Teeninduspunktid asuvad rajal iga 5km tagant – igas punktis pakutakse vett, pärast 20 km lisaks ka spordijooki ja süsivesikuterikkaid snäkke. Samuti on võimalus end veega värskendada.

Traditsiooniliselt on rajal ühtlast tempot hoidmas ja grupile tuge pakkumas ka tempomeistrid, kelle finišiajad on harjumuspärasest mõnevõrra erinevad, seega oma oma aja planeerimisel tasub seda tähele panna. „Jänesed“ on planeeritud finišeerima nii: 2:50, 3:00, 3:10, 3:20, 3:30, 3:40, 3:50, 4:00, 4:15, 4:30, 5:00 ja 6:00.

Korraldaja jagab jooksjad stardikoridoridesse jooksja kahe viimase aasta parima tulemuse alusel. Koridore tähistavad erinevad värvid, mis on märgitud rinnanumbrile.

Reis koos Jooksupartneriga

Veneetsiasse kohale lendame reedel, 23. oktoobril, tagasilend esmaspäeval, 26. oktoobril.
Majutuskohaks on nelja tärni hotell Russot, mis asub San Giuliano pargis Mestres ning kus viibime 3 ööd: 23.- 26.oktoobrini.

Reisi hind on 370 eurot, mis sisaldab majutust koos hommikusöögiga, maratonile registreerimist, transferi maratoni hommikul hotellist stardipaika ja finišist tagasi hotelli. Kaasas on ka Jooksupartneri treener, kes viib kohapeal läbi ühise soojendustreeningu ja on nõu ja jõuga abiks. Lennupiletid ei sisaldu reisi hinnas, need palume osalejal endal osta.

Registreerumiseks kirjutada palun: kristel@jooksupartner.ee
Kohtade arv on piiratud!

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner