Logo
Avaleht > Uudised > 

Tule meiega maratonile Spordilinna - Rotterdami!

Tule meiega maratonile Spordilinna - Rotterdami!

Rotterdami linna nimi tuleb hollandi sõnadest dam (tamm) ning Rotte (jõe nimi). Rotte jõe suudmes asuvas madalsoos oli asula juba 900. aasta paiku. 1150 tabas seda kanti uputus, mis sundis elanikke kodude kaitseks tamme ehitama. Rotte jõe tamm (hollandi keeles Rotterdam) ehitati 1260.

Rotterdam kutsub ennast Sportstad ehk Spordilinn. Siin organiseeritakse iga-aastaselt mitmeid maailmakuulsaid spordiüritusi, muu hulgas World Port Tournament (käsipalliturniir) Rotterdam World Tennis Tournament. Rotterdam on koduks kolmele jalgpalliklubile, siit anti aastal 2010 Tour de France’I start, au sees on nii sõudmine, hoki, ujumine kui ka poks. Ja muidugi maraton!

Coolsingel ja Erasmuse sild

36. NN Marathon Rotterdam toimub aprilli teisel nädalavahetusel, 9. ja 10. aprillil. Kohal on maailma jooksjate tipp, samuti tuhanded kohalikud ning üle maailma kokku tulnud jooksjad, et kogeda jooksu ja finišeerida tuntud Coolsingelil. On maratoni weekend, mis kombineerib spordi tippürituse piduliku õhkkonnaga. Ükski teine Hollandi maraton ei suuda võistelda Rotterdami atmosfääriga – siin on raja ääres jooksjaid ergutamas ja toetamas rohkem kui 925 tuhat entusiastlikku pealtvaatajat.

Rotterdami rada on tuntud kui üks kiiremaid maratoniradu maailmas. Siin on ajavahemikul 1985 kuni 1998 joostud mitte vähem kui kolm maailmarekordit, aastal 1998 ka naiste maailmarekord. Maailma topp kiireimad maratonirajad on Berliin, Dubai, Rotterdam, London ja Boston. Rotterdami maratoni rajarekord kuulub aastast 2009 ajaga 2:04.27 Duncan Kibet’ile, naiste rajarekord aastast 2012 ajaga 2:18.58 Tiki Gelanale, kes mõni kuu hiljem tuli Londoni Olümpial olümpiavõitjaks.

Maratoni start antakse 10ndal aprillil kell 10.00. Starti läheb ligikaudu 12 tuhat jooksjat. Korraldaja jagab jooksjad stardikoridoridesse jooksja varasemate tulemuste alusel.

Maratoni finiš viib mööda Coolsingelit Raekoja hoone ette. Pärast finišeerimist palutakse jooksjatel liikuda edasi telkidesse, kus pakutakse vett, spordijooki, banaani ja teed.

Ka ilm soosib Rotterdami maratonil enamasti isikliku rekordi jooksmist – aastal 2015 oli ilm päikeseline ja tuulevaikne, temperatuur oli 10-12C.

Rada on jooksjatele avatud 5 tundi ja 30 minutit.

Tasemel korraldus Rotterdamis

Maratoni registreerimistasus sisaldub muu hulgas:
• Rinnanumber, millele on trükitud jooksja eesnimi
• Kiibi rent ja ajavõtt
• Toitlustus rajal
• Medal
• T-särk

Teeninduspunktides rajal pakutakse vett, spordijooki ja süsivesikuterikkaid snäkke. Samuti on võimalus end veega värskendada. Sportlastel on keelatud võtta vastu jooki väljaspool joogipunkti oma saatjalt!

Reis koos Jooksupartneriga

Rotterdami kohale lendame reedel, 8. aprillil, tagasilend esmaspäeval, 11. aprillil.
Majutuskohaks on nelja tärni hotell NH Atlanta Rotterdam Hotel mis asub 350m kaugusel maratoni finišist.

Reisi hind on 415 eurot, mis sisaldab majutust koos hommikusöögiga, maratonile registreerimist. Kaasas on ka Jooksupartneri treener, kes viib kohapeal läbi ühise soojendustreeningu ja on nõu ja jõuga abiks. Lennupiletid ei sisaldu reisi hinnas, need palume osalejal endal osta sihtkohaga Amsterdam, kust mugava rongiga suundume Rotterdami (rongipileti soetab igaüks ise kohapeal).

Registreerumiseks kirjutada palun: klubi@jooksupartner.ee
Kohtade arv on piiratud!

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner