Logo
Avaleht > Uudised > 

SEB Tallinna Maraton kutsub Jooksukooli

SEB Tallinna Maraton kutsub Jooksukooli

Jooksmine on Eestis viimastel aastatel väga palju populaarsust kogunud liikumisviis. Metsad, pargid ja spordirajad on täis erineva tasemega harrastajaid. Spordiklubi Jooksupartner on harrastajatele suunatud jooksuklubi, kelle missiooniks on propageerida aktiivset eluviisi ja tervislikku sportimist. Jooksmise kõige suurem pluss on see, et see on kättesaadav kõigile sõltumata kohast ja oludest. Tähtis on vaid silmas pidada, et harjutamine oleks järjepidev, süsteemne ning ei teeks tervisele kasu asemel kahju.

Et viia teadmised õigest treeningute planeerimisest ja jooksutehnikast võimalikult paljude harrastajateni, käivitab Jooksupartner projekti SEB Tallinna Maratoni Jooksukool.
SEB Tallinna Maratoni Jooksukool käivitub 2015 kuues Eesti linnas - Pärnus, Rakveres, Tartus, Tallinnas, Paides ning Viljandis. SEB Tallinna Maratoni Jooksukooli sihtgrupp on kas algaja või just alustav jooksja. Soovime abiks olla nii 10 km läbijale, kui ka maratonist osavõtjale.

SEB Tallinna Maratoni Jooksukoolist osavõtt on osalejale TASUTA!

Jooksukooli ülesehituskava näeb välja nii, et alustame kerge sissejuhatava loenguga jooksmise A&O-st (lihtsad põhitõed), millele järgneb ühine jooksuring ca 30 min ning peamised lihtsad jooksutehnika harjutused jooksutehnika parandamiseks. Peale harjutuste tegemist sörgime kergelt ca 10 minutit. Treeningu lõpetavad venitusharjutused. Treeningul püüame leida lahendused kõigile teile huvipakkuvaile küsimustele. 

06.08 kell 18.00 Rakvere (kogunemine Rakveres Tammku Terviseraja ääres SIIN)
11.08 kell 18.00 Tartu (Tartus kogunemine Laululava)
12.08 kell 18.00 Viljandi (kogunemine staadioni kõrval H.Pärnakivi kuju juures)
13.08 kell 18.00 Paide (Paides kogunemine Vallimäel, laululava juures)
26.08 kell 18.00 Tallinn (kogunemine Järvel, Merko maja parklas)
27.08 kell 18.00 Pärnu (kogunemine Pärnu Mudaravila ees)

03.09 kell 18.00 Tallinnas loeng-seminar "10 päeva SEB Tallinna Maratonini, mida veel teha ja mida võiks vältida" (ilmub eraldi täpsustava infona kodulehele)

Lisaks toimuvad igal kolmapäeval Tallinnas ühised jooksutreeningud. Alates 5. augustist kuni SEB Tallinna Maratonini kogunetakse kolmapäeviti Nõmmel Hiiu staadioni kõrval terviserajal kell 18.30. Treening on jõukohane kõigile!

NB! SEB Tallinna Maratoni Jooksukoolist on võimalik osa võtta ka virtuaalselt! Postitame treeningvideod üles SEB Tallinna Maratoni kodulehele ja Facebooki lehele.
Samadele lehekülgedele pannakse üles Jooksukooli treenerite poolt koostatud regulaarsed soovituslikud harjutuskavad, mis lähtuvad sellest, kui palju aega on veel jäänud SEB Tallinna Maratonini.

SK Jooksupartner on Jooksukooli projekti teoreetilise osa juba koostöös ajakirjaga Jooksja ajakirjaveergudel käima lükanud. Ajakirja Jooksja aprillinumbris ilmus neljaosalise teoorialoengu esimene osa jooksu põhitõdedest, juuni kuu Jooksjas keskendume jooksutehnika lahti rääkimisele, augusti numbris leiate jõuharjutustele näpunäiteid.

Sinuga Jooksurajal,
Jooksupartneri meeskond