Logo
Avaleht > Uudised > 

I want to be a part of it... New York, New York

I want to be a part of it... New York, New York

Nagu ka kõik muu Suure Õuna maal on ka see spordisündmus monumentaalne – see on oma 45 tuhande osalejaga suurim maraton maailmas.

New Yorgi esimene maraton toimus Western Hampsiphere’is 1896nda aasta septembris varsti pärast Ateena olümpiamänge, aga erinevalt Bostoni maratonist, mis toimus 6 kuud hiljem, ei jäänud see püsima. New York taaselustas maratoni 1970ndal aastal. Fred Lebow, kes töötas New Yorgi rõivakaubanduses, korraldas maratoni neljal ringil, mis kulges üleni ainult Central Park’is. See oli tagasihoidlik üritus, kus iga osaleja maksis ainult 1 penni osalustasu. Vaid 55 jooksjat 127-st startinust jõudis finišisse.

Alates 1976nda aasta maratonist on New York kõigi teiste suurmaratonide mudeliks. See algas kohaliku tuntud jooksuentusiasti Ted Corbitti mõttest kutsuda viie linnaosa meeskonnad võistlusele osalema. Linnavalitsus tõlgendas seda ülelinnalise jooksuna, mis läbib kõiki viit linnaosa ning vaimustus ideest. Lebow oli esialgu selle vastu, nähes pigem logistikaprobleeme.

Maratonirada muudeti ning uue raja start viidi Staten Islandile Verazzano sillale. Et võistlus ei olnud enam vaid Central Park’i piirides, sai paratamatuks, et kohalikud inimesed pöörasid tähelepanu maratonile, mis kulges läbi linna paljudel suurtel tänavatel. See omakorda tõstis jooksjate huvi startida nii suure vaatajaskonna silme all ja samal aastal saavutati ka eesmärgiks seatud osalejate lagi 2100 inimest. 1979ks aastaks oli osalejate arv kasvanud juba 14 tuhandeni.

Tänapäeval on New York City Marathonile pääsemine teatavasti loosiratta otsustada. Igal aastal osaleb loteriil maratoni 45 tuhandele kohale üle 100 tuhande inimese. Jooksupartner koostöös reisbürooga Wris viib aga 2015nda aasta starti ilma loteriita.


 

Suurepärane linnaekskursioon omal jalal

New Yorgi maratoni rada pakub lisaks spordisündmusele ka vaatamisväärsuste ringreisi viies jooksjaid läbi kohtadest linnas, kuhu paljud turistid ise kunagi ei satuks. Me näeme New York Harbour sadamat, Vabadusesammast ja Lower Manhattanit, samuti saame tunda rasket, kuid virgutavat turnimist üle 59nda tänava silla. Jõudes Manhattanile võtame pika kurvi põhja First Avenue ja Bronxi suunas enne kui naaseme Harlemi ja Fifth Avenue kaudu Central Parki finišeeruma.

Paljud linnas toimuvad üritused ei suuda saada piisavalt palju keskmise njuujorklase tähelepanu. New York City Marathon on ses osas erand. Novembri esimesel pühapäeval jätavad kohalikud ja ka turistid oma toimetused katki ja tulevad välja tänavatele jooksjatele kaasa elama. Rajal on maratoni ajal ka üle 100 elava muusika bändi.

Maratoni start antakse 1. novembril kell 9. Verrazano-Narrows’i sild Staten Islandile suletakse kell 7 hommikul ning hiljem enam kuidagi saarele ei pääse. Vara hommikul on jahe, seega soovitame võistlusriietele peale panna sooje riideid, mida pole kahju vahetult enne starti ära visata.


Reis koos Jooksupartneriga

New Yorgis viibime 30.10-03.11.2015. Majutuskohaks on luksuslik nelja tärni hotell Sheraton Lincholn Harbour Hotel, kus viibime 4 ööd. Hommikusöögid sisalduvad hinnas.

Reisi hind on 2190 eurot, mis sisaldab majutust, maratonile registreerimist, lennupileteid. Kaasas on ka Jooksupartneri treener, kes viib kohapeal läbi ühise soojendustreeningu ja on nõu ja jõuga abiks. Reisi hinnas ei sisaldu muud toitlustust peale hommikusöögi ega kohaliku transpordi kulu.

Oma osalemissoovist teata palun hiljemalt 15ndaks jaanuariks, sest kohtade arv on piiratud!

Kontakt:
Krista Esta
Wris Reisibüroo/Wris Travel Agency
E-mail: krista.esta@wris.ee
Ph +372 612 9169
Mob +372 5117486
Fax +372 612 9120

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner