Logo
Avaleht > Uudised > 

Lähme Valenciasse!

Lähme Valenciasse!

Valencias toimuv poolmaratoni MM ei ole ainult eliitsportlastele! Ka harrastajad on oodatud korraldajate hispaanlaste sõnul väga-väga kiirel rajal kas kevadist võistlushooaega alustama või maailma eliidiga samal rajal isiklikke eesmärke täitma.

Mass-start kõigile soovijatele antakse laupäeval, 24ndal märtsil õhtul kell 17.30 koos meistrivõistluste arvestuses osalevate meestega. Eliidi naised stardivad 25 minutit varem. Start massidele antakse kahes laines – tõendatud isikliku rekordiga alla 1:55 ning 10 minutit hiljem kõigile teistele.

Kevadine Valencia
Valencia on linn Hispaania idakaldal Vahemere ääres. See on jooksjate paradiis – kliima on soe, aasta keskmine temperatuur on 18C ringis, talved on väga pehmed ja lühikesed, suve pikkuseks on lausa 8 kuud aprillist novembrini. 

Märts on jooksuvõistluseks hästi sobiv kuu, sest on üleminek talvelt suvesoojusele ning päike ei kõrveta veel liialt. 

Valenciasse on asja ka turistil. Linnas kohtab palju keskaegseid kirikuid, katedraale. Mõnus on jalutada linna suurtes parkides ja väljakutel ning nautida suurepärast toitu restoranides ja kohvikutes. Kindlasti tasub pärast poolmaratoni lubada endale üks ehe kohalik paella-elamus.

Tasemel korraldus

Korraldaja peab oma põhiliseks tugevuseks maailma tasemel võistlusel osalemise võimalust jooksuharrastajal ning väga kiiret rada. Eestlasele on kindlasti suureks eeliseks ka külmast talvest lõunamaiselt sooja kevadesse starti minna.
Samas seab suurvõistlus korraldusele ka suuremad piiranguid kui tavalistel linnamaratonidel. Näiteks ei lubata starti alla 18-aastaseid jooksjaid, samuti ratastoole. 

Kiip ning stardimaterjalid tuleb igal osalejal endal isikut tõendava dokumendi alusel võistluskeskusest lunastada.

Maratoni registreerimistasus sisaldub muu hulgas:
• Personaalne rinnanumber
• Kiibi rent ja ajavõtt
• Toitlustus rajal – joogipunktid iga 5km järel
• Pakihoid – kott toimetatakse stardist finišisse
• Medal

Reis koos Jooksupartneriga

Valenciasse kohale lendame reedel, 23. märtsil, tagasilend pühapäeval, 25. märtsil.
Majutuskohaks on nelja tärni hotell Eurostars Rey Don Jaime, mis asub 1 km kaugusel maratoni finišist ja stardist ning kus viibime 2 ööd.

Poolmaratoni hind koos majutusega on 195 eurot (ilma hommikusöögita). Kaasas on ka Jooksupartneri treener, kes viib kohapeal läbi ühise soojendustreeningu ja on nõu ja jõuga abiks. Lennupiletid ei sisaldu reisi hinnas, need palume osalejal endal osta.

Registreerumiseks kirjutada palun: klubi@jooksupartner.ee
Kohtade arv on piiratud!

Sinuga jooksurajal,
Jooksupartner