Logo
Avaleht > Uudised > 

Icebreaker spordiriie

Icebreaker on Uus-Meremaa firma, mis alustas tegevust 1994. aastal. Esimese ettevõttena maailmas hakati välja töötama meriinovillaseid riideid, mis mõeldud just aktiivseks tegevuseks. Esimesena vaba aja riideid tootvate firmade seas tarniti kogu materjali otse tootjatelt. Täna on Icebreakeril olemas 20-25 erinevat puhtast meriinovillast toodetud kangast, millest valmistatakse aluspesu, vahe- ja väliskihte. Icebreakerit müüakse enam kui 2000 poes, 24 riigis üle maailma. Oma toodete juures kasutab Icebreaker ainult käsitsi valitud puhast meriinovilla. Ettevõtte eesmärgiks on luua äärmuslik riietus, mis ühendab endas looduse loomingu ja eetilise tootmise, tagades seejuures ka loomade heaolu. 2008. aastal loodi „Baacode“ süsteem- ainulaadne tarneahela läbipaistvuse ja jälgitavuse programm. Igal Icebreakeri tootel on unikaalne kood, mille järgi on internetis võimalik toote omanikul välja uurida, millisest piirkonnast on tema tootes olev materjal pärit.

Icebreakeri meriinovill
Icebreaker saab materjali oma toodete jaoks meriinolt – Uus-Meremaa Alpides 2000 – 2600m kõrgusel elavalt lambalt. Siinsed meriinolambad on suurepäraselt kohastunud eluga karmides mäestikutingimustes – nende peene villaga, kerge ja hingav kasukas kaitseb lammast suvel 35°C kuumuse ja talvel -20°C pakase eest. Vastasel korral poleks neil võimalik lihtsalt sellistes oludes vastu pidada. Lisaks on lõunapoolkeral palju kõrgem UV- indeks, millega loom on kohanenud. Nii on meil olemas parim algmaterjal erakordsete omadustega riiete tootmiseks.
Icebreaker võtab vastutuse kogu tootmisprotsessi eest, alustades juba villast. Kõigi meriinolambaid kasvatavate taludega tehakse pikaajalised lepingud, mis tagab neile kindluse ja võimaldab Icebreakeril seada karmid standardid loomade ja looduse heaolu säilitamiseks.

Õpime looduselt
Et looduse tingimustega toime tulla, peab meriinovill olema suvel väga hea hingavusega ja talvel kaitsma külma eest. Meriinolamba paksu villa sisemine kiht on eriti pehme ja väga hea hingavusega. Välimine paksem kiht aga hoiab sooja. Icebreakeri eesmärgiks on see looduse poolt loodud suurepärane süsteem muuta sama heade omadustega riieteks. Selle saavutamiseks toodame aluskihi rõivad villast, mis on vastu lamba nahka, samal ajal kui keskmise ja välimise kihi riided toodame välimisest villast. Nii saab iga Icebreakeri toodete kasutaja nautida meriinovilla omadusi parimal kujul.

Meriinovill vs. sünteetika vs. traditsiooniline lambavill
Icebreaker kasutab vaid Uus-Meremaalt pärit, parima kvaliteediga meriinovilla, mis on poole peenema kiuga ja pehmem kui traditsioonilise lamba vill. Meriino ühendab kõik klassikalise villa ja sünteetilise materjali parimad omadused, jättes seejuures kõrvale kõik negatiivsed küljed.
Klassikaline vill: hoiab küllaltki hästi soojust, aga on kaalult raske, paneb ihu sügelema ja kuivab kaua.
Sünteetika: plastikkiud teevad sünteetilise materjali kergekaaluliseks ja kiiresti kuivavaks, aga ka kleepuvaks, haisvaks ja kergesti süttivaks.
Icebreaker meriino: peenike, looduslik kiud toimib termoregulaatorina, hoides soojust külmades oludes ja eraldades soojust palavaga. See on kerge, hästi hingav, lihtsalt hooldatav, ei haise ega pane keha sügelema. Kas sai mainitud, et see on lisaks looduslikult taastuv ja biolagunev? Seda seepärast, et vill loodud murust, veest ja päikesepaistest, mitte naftast.

Icebreakeri rõivad
Icebreakeri rõivaid sobivad ideaalselt kandmiseks nii palavaga kui ka karmi külmaga, nii raskele matkale kui kontorisse. See on masinpestav, ei võta juurde higilõhna, kuivab ruttu ja on eriti hea hingavusega. Lisaks reguleerib see loomulikul moel su kehatemperatuuri, et kaitsta sind nii külmas kui kuumas. Icebreakeri tootevalikust on spordipesu, keskmise- ja väliskihi riideid ning mütse, kindaid ja sokke.

Jooksupartneri kogemus on senise kasutamise põhjal positiivne. Eriliseks teeb asja, et tegemist on looduslikust villast materjaliga, mida tänapäeva spordimaailmas eriti just ei kohta. Kasutamisel võiks esile tuua mugavat pehmet kehasse istumist. Kangas tundub küll paks, aga kõhklused kuumas ventileeritavuse osas osutusid asjatuteks. Kangas ventileeris ülihästi ning tagas väga mõnusa kandmismugavuse. Miinuseks võib asja juures tuua hinda, kuid hinna ja kvaliteedi suhe on tegelikult asja juures paigas.


Icebreakerit müüvad Tallinna ja Tartu Kaubamaja, Rademar (Viru Keskus, Järve Keskus, Rocca al mare, Tartu Lõunakeskus, Pärnu Kaubamajakas), Silja Sport, Suusabaas.ee, Jooksuekspert.