Logo
Avaleht > Uudised > 

Eesmärgiks SEB Tallinna Maraton

Foto: Mallor Malmre

Marathon100 koostöös spordiklubidega FB Jooksmine ja Jooksupartner alustab jooksjatele suunatud ühisprojekti "Eesmärgiks SEB Tallinna Maraton".

Projektiks moodustatakse kaks kolmeliikmelist treeningrühma, kes asuvad valmistuma sügiseseks SEB Tallinna Maratoniks. Kummagisse rühma otsitakse ühte jooksjat, kes tahab septembris Tallinnas joosta oma esimese maratoni, ühte sellist jooksjat, kelle eesmärgiks on joosta esmakordselt maraton kiiremini kolmest ja poolest tunnist ning ühte jooksjat, kel eesmärgiks aeg alla nelja tunni. Projektiga on oodatud liituma kõik jooksjad, kes tahavad joosta 14. septembril 2014 toimuval SEB Tallinna Maratonil oma elu parima maratoni.

Väljavalitud kuut jooksjat hakkavad personaalselt juhendama Eesti tipptreenerid kahest suurimast harrastajatega tegelevast spordiklubist FB Jooksmine ja Jooksupartner Margus Pirksaar, Einar Kaigas, Viljar Vallimäe, Kaupo Tiislär ja Taivo Püi.

Lisaks treeningute käigus jagatavale tarkusele saavad jooksjad jalga just neile sobivad Nike'i jooksusussid, mille sisse Gadoxi poolt valmistatakse spetsiaalsed jooksmiseks ettenähtud tallatoed. Enne treeningutega alustamist läbivad jooksjad Qvalitase arstikeskuses koormustesti, mille käigus hinnatakse nii südame kui kopsude tööd kui lihaspingeid. Quattromedi poolt jälgitakse projekti käigus jooksjate verepilti, mis on jooksualaste eesmärkide saavutamisel õigete treeningutega vaat' et sama oluline.

Spordiürituste Korraldamise Klubi võimaldab projektiga liitunud jooksjatel tasuta osaleda SEB Tallinna Maratonil ning kahel sellele eelneval ettevalmistaval võistlusel.

Kogu projekt "Eesmärgiks SEB Tallinna Maraton" on jälgitav Marathon100 veebilehel, treening- ja võistlusandmete kajastamiseks võetakse kasutusele Nike+ keskkond ning vahendeid. Kõik treeningplaanid ning jooksjatele jagatav info avaldatakse Marathon100 veebilehel artiklite ja lühivideote vormis.

Projektiga liitumiseks saada e-kiri aadressile janek@marathon100.com ning pane kirja vastused järgmistele küsimustele:
1. sinu nimi ja vanus;
2. millised on sinu isiklikud rekordid 10km, 21,1km ja 42,2km-s ning mis aastal need jooksid. Kui sa mõnda neist distantsidest pole varem proovinud, siis nii kirjutagi;
3. miks sa tahad osaleda projektis Eesmärgiks SEB Tallinna Maraton ja mis on sinu eesmärk SEB Tallinna Maratonil;
4. miks sa tegeled jooksmisega;
5. milline on sinu spordialane taust.

Sooviavalduse saatmisega on aega 31. jaanuarini, misjärel valitakse välja need 20-24 jooksjat, kes kutsutakse 6. veebruaril toimuvale proovitreeningule. Treening toimub Tallinnas. Selle treeningu põhjal valitakse välja 12 kandidaati, kellest veebihääletusel selguvad need kuus jooksjat, kes kuue kuu jooksul kõik kavandatu omal nahal järgi proovivad.

Kui sa soovid kasutada sellist ainulaadset võimalust, siis pead omalt poolt olema valmis kõik planeeritu kaasa tegema, olgu selleks siis kavandatud treeningud või oma kogemuste-emotsioonide jagamine Marathon100 veebilehel.

Projektiga Eesmärgiks SEB Tallinna Maraton on võimalik liituda ka virtuaalselt, s.t., sul on võimalik võistelda väljavalitud kolmeste tiimidega ilma nimetatud treeningutel käimata-tegevustes osalemata. Sellised virtuaalsed tiimid, teiste spordiklubide juures treenivad jooksjad või seni omapäi harjutanud jooksjad saavad projektiga liituda samuti Marathon100 veebilehe kaudu samadele küsimustele e-kirjaga aadressil janek@marathon100.com vastates. Virtuaalse tiimiga liitumiseks märgi e-kirja teemaks „Virtuaalne tiim“. Igas virtuaalses tiimis peab samuti olema kolm jooksjat – üks esmamaratoonar, üks kel eesmärgiks esmakordselt 4 tunni piiri alistamine ja üks kel sihiks kolm ja pool tundi. Kui sul puudub tiim, kuid soovid siiski enda võimeid proovile panna – anna endast teada, Marathon100 saab sulle võimaluse korral teisi tiimiliikmeid välja pakkuda.

Lõpetuseks treenerite, kes küll tutvustamist ei vaja, lühitutvustus:
Margus Pirksaar, Jooksupartner. Tulnud Eesti meistriks kõikidel kesk- ja pikamaadistantsidel 1500 meetrist maratonini. Isiklik rekord maratonis 2:18:29.

Viljar Vallimäe, FB Jooksmine. Võitnud erinevates vanuseklassides Eesti meistrivõistlustelt kokku 46 medalit. Maratonis rekordiks 2:21:27. Hetkel tegevsportlane.

Taivo Püi, Jooksupartner. Üheksakordne Eesti meister 3000 m poolmaratonini, isiklik rekord maratonis 2:24:19.

Kaupo Tiislär, FB Jooksmine. Tulnud Eesti meistriks nii 3000 m takistusjooksus kui 12 km krossis. Maratonis jõudis 2003.a. tulemuseni 2:28:15.

Einar Kaigas, Jooksupartner. Võitnud kolm korda hõbemedali Eesti meistrivõistlustel maratonis. Isiklik rekord 2:34:21