Logo
Avaleht > Uudised > 

Balti Keti väljakutse

Balti Keti väljakutse

Balti kett leidis aset 23. augustil 1989, kui umbes kaks miljonit inimest ulatas üksteisele käed 675.5 km pikkuses ketis läbi Baltimaade, näidates üles oma ühtsust püüdlustes vabaduse poole. Austamaks Balti keti aastapäeva, kutsub Rimi Riia Maraton üles iga balti riigi elanikku tõmbama ketsid jalga ja minema jooskma või kõndima, kogumaks Balti keti kilomeetreid ja selgitama sõbralikus võistluses välja, kes on kõige aktiivsemad – eestlased, lätlased või leedukad.

Registreerides oma riigilipu all, esindab iga osaleja kas Eestit, Lätit või Leedut ning iga riigi esindajate seast loositakse üks õnnelik võitja, kes saab eksklusiivse Baltikumi maratonireisi paketi omanikuks, mis toimub juba sel sügisel. Danske Bank Vilnius Marathon toimub 12-13. septembril ning Rimi Riga Marathon on planeeritud startima Vabaduse Monumendi juurest 10-11. oktoobril. Eesti tiimi liikmeid autastustatakse loosi teel kolme auhinnaga – tasuta osalemine ühel maratonidest (Riia või Vilnius) ja mõlema maratoni ametlik t-särk. Osalemine virtuaalsel Balti Keti väljakutsel on kõigile tasuta.

Jookse oma riigi lipu all

Väljakutsele on juba praegu võimalik registreerida läbi Rimi Riia Maratoni virtuaalse jooksuklubi, valides tiimi või lipu, mille all startida. Väljakutse toimub 20. augusti hommikust kuni 23. augusti keskööni, kutsudes kõiki Balti riikide osalejaid koguma oma riigi tiimi jaoks võimalikult palju kilomeetreid. Väljakutsel osalejate ühine eesmärk on joosta kokku vähemalt 20940,5 km, mis on Balti riikide 31 maantee kogudistants.

Kuidas registreerida?

Vali oma tiim - Eesti;
Registreeri end oma tiimi väljakutsele: https://bit.ly/EstonianTeam
Jookse väljakutse perioodil Eestit esindades oma Balti Keti kilomeetreid;
Võida kõik hinnas reis kahele Riia või Vilniuse maratonile väärtuses 500 eurot!

"Balti kett oli mingis mõttes tee vabadusele ja demokraatiale, mida me oleme saanud nüüdseks kogeda ja nautida juba 31 aastat. Fakt, et kõigil kolmest Balti riigi pealinnast on oma maraton ning kaks neist on teeninud Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu pronks- ja kuldtaseme, näitab meie riikide võimekust ja oskusi organiseerida Euroopa ja maailmaklassi spordisündmusi. See omakorda on atraktiivne muljetavaldavale hulgale maratonituristidele, mille üle võib iga riik uhke olla. Balti Keti väljakutsega tahame me ühendada Balti riikide jooksjate kogukonda – sõlmida sõprust Tallinna ja Vilniuse maratoniga ning eesti ja leedu jooksjatega,” ütleb Aigars Nords, Rimi Riia Maratoni direktor.

Balti Keti väljakutse Medal

Balti Keti väljakutse organiseerijad on osalejatele tellinud ka spetsiaalsed medalid. Medali kujunduse autor on käesoleva aasta Põhjamaade ja Balti riikide maalikunstniku tiitli pälvinud ning prestiižsele Läti auhinnale “Purv?tis Award 2021” nomineeritud noor ja andekas kunstnik J?nis Šneiders. Tema poolt kujundatud medalid on pärast väljakutse lõppu Rimi Riia maratoni e-poes ostmiseks saadaval kõigile Balti Keti väljakutsel osalejatele, sõltumata mis riiki nad esindavad: https://shop.rimirigamarathon.com/